INSPIRATSIOON
Motivatsioon on võtmetähtsusega – kuidas jääda rajale?
Motivatsiooni leidmine eneses on võtmetähtsusega, et luua regulaarseid häid harjumusi. See on nagu tuli – vahel leegitseb, vahel hõõgub vaikselt. Küsimus ei ole niivõrd selles, kuidas end alati motiveerituna tunda, vaid kuidas liikuda edasi ka siis, kui motivatsioon on madal.
Alusta hingamisest
Sageli otsime motivatsiooni väljastpoolt: uut treeningkava, personaaltreenerit, uut varustust, paremat aega. Aga üks lihtsamaid ja võimsamaid viise keskendumiseks on teadlik hingamine. Võta paar sügavat hingetõmmet ja kuula oma keha – selles hetkes olemine aitab sul kuulata, mida keha tegelikult vajab. Kas vajad liikumist? Puhkust? Fookust?
Eesmärgid, mis toetavad, mitte ei suru
Sageli seame endale liiga suure eesmärgi: “Ma pean käima 5 korda nädalas trennis.” Kui see ei õnnestu, kipub kaasnema pettumus ja süütunne. Aga mis oleks, kui eesmärk oleks hoopis “liigun igal nädalal vähemalt 2 korda ja olen selle eest enda üle uhke”?
Eesmärk ei pea olema suur – see peab tunduma saavutatav, innustav ja sobituma Sinu päris eluga.
Väikesed võidud on suured
Tähista väikseid samme: kui ilmusid trenni, kui tegid mõnusa jalutuskäigu, kui jõid rohkem vett või kui kuulasid oma keha. Need on hetked, millel on pikaajaline mõju. Motivatsioon kasvab väikestest eduelamustest – mitte täiuslikkusest.
Iga „ma tegin selle ära“ hetk annab signaali ajule: ma suudan! See ongi enesekindluse kasvatamine ilma liigse survestamiseta.
Personaalreener kui toetaja, mitte kohtunik
Personaaltreener ei ole keegi, kes „paneb Sind pingutama hambad ristis“, vaid inimene, kes kuulab, mõistab ja toetab Sind rajal püsimisel. Mõnikord tähendab see lihtsalt kohalolu ja julgustavat sõna – vahel tähendab see koos naermist ja lihtsalt analüüsimist, kui trenn ei lähe plaanipäraselt. Juba personaaltreeneri kohalolu annab sulle lisamotivatsiooni ka ise kohale tulla ja koos ära teha. Pärast seda on nii palju parem enesetunne ja saad olla endale tänulik, et oled järjekordselt tervisesse investeerinud!
Mina personaaltreenerina usun, et jõud ja enesekindlus kasvavad seestpoolt välja – mitte karistusest, vaid toetavast suhtest.
Mõned soovitused motivatsiooni hoidmiseks:
• Pane trenniaeg kalendrisse nagu iga muu kohtumine.
• Kutsu personaaltreener endaga trenni, et sul ei tekiks võimalust trenn ära jätta.
• Pea “väikeste võitude päevikut” – isegi kui see on lihtsalt üks liigutus rohkem kui eile.
• Luba endale puhkehetki ilma süütundeta. Puhkus on sama oluline kui treenimine- tee seda õigesti.
• Leia liikumisvorm, mis Sulle tõeliselt meeldib – see võib olla jalutuskäik, tants, jõutreening või midagi täiesti uut.
• Mõtle, miks Sa üldse alustasid – ja luba sellel põhjusel olla muutuv ja elus. Kui üks eesmärk saab püstitatud, asume järgmise juurde.
Sa ei pea olema alati motiveeritud, et olla pühendunud.
Motivatsioon on kui laine – see tõuseb ja langeb. Aga pühendumus, mis toetub rõõmule, kohalolule ja väikestele võitudele, jääb püsima ka siis, kui laine hetkeks vaibub.
Kui soovid tuge sellel teekonnal – olen personaaltreenerina siin, et Sind toetada. Üheskoos leiame rütmi, mis toetab Sinu elu, mitte ei võistle sellega.
Personaaltreeningule aja broneerimine ja treeningkava tellimine
Soovid alustada oma teekonda parema iseendani teadlikumalt, tervislikumalt ja kindlama suunaga?
Broneeri aeg personaaltreeninguks või telli isiklik treeningkava, mis on loodud just Sinu eesmärke, elurütmi ja vajadusi silmas pidades.
Ükskõik, kas soovid tuge lihastreeningu, kaalulangetuse või lihtsalt liikumisharjumuse kujundamisel – alustame personaaltreeningutega koos, samm-sammult ja Sulle sobivas tempos.
Vajad nõu enne alustamist? Kirjuta julgelt ja leiame koostöös parima lahenduse!